Erkeklerde Yağ Aldırır Hemde Nasıl Aldırır

Son zamanlarda kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de iş ve özel hayatta dış görünüşün başarı ve güç açısından daha fazla önemsenmeye başladığına tanık oluyoruz. Arzuladığı vücuda sahip olmayıp “Eğer istediğim vücuda sahip olsaydım daha başarılı olurdum” diyen erkekler, hedeflerine yaklaşmak için spor ve diyet yapıyor, şık giyiniyor ve hiç çekinmeden estetik operasyonlar için bıçak altına yatıyor. Ve “Erkeklerde Yağ Aldırma Nasıl Yapılır”  yada “Erkekler Yağ Aldırır mı?” diyen erkekler bunu merak ediyor.

Liposuction

Bel ve bel ile kalça arasında yer alan aşk kolları (simit veya aşk tutamakları da deniyor) bölgelerinde toplanan yağlar, istedikleri vücut şekline ulaşmak isteyen erkekler için sinir bozucudur. Bu bölgelerdeki yağlardan diyet ve spor ile kurtulmak diğer bölgelere nazaran çok daha zordur. Bu bölgedeki yağlardan kurtulmak isteyenler genelde liposuction yani yağ aldırmayı tercih etmek durumunda kalıyor. Kadınların kendilerine özgün şartlardan dolayı daha kolay kabul ettiği bu operasyona erkeklerin karar vermeleri çok zor olmaktadır.

Hi-Defination

Sportif ve öz bakımını önemseyen erkeklerde liposuction ile karın bölgesine baklava dilimi görüntüsü vermek ve kadınsı meme görünümü düzeltmek daha kolaydır. Aslında erkeklerde uygulanan liposuction tekniği, kadınlara uygulanandan farklı değildir. Buradaki esas fark, Vaser liposuction kullanılarak Hi-defination (kaslı görünüm sağlar) yönteminin uygulanmasıdır.

Aşk Kolları

Erkeklerde aşk kolları denen bölge, barındırdığı bağ dokusu nedeniyle çok özel tekniklerle müdahaleyi gerektirir. Bu bölgeden bilinen yöntemlerle yağ almak ve bu bölgeye yara iyileşme mekanizması etkisi ile şekil vermek zordur. İşte tam bu sırada çok özel yöntemleri devreye koyup etkili sonuçlar alabiliyoruz.

Alkol Alanlar

Spor, diyet yapmayan ve çoğunlukla alkol kullanan ama ideal karın sahibi olmak isteyen orta yaş üstü erkeklere çözüm üretmek daha zordur. Çünkü bu durumda karşımıza bir de karın kaslarında bozulmalar çıkmaktadır. Peki bu durumda yapılacak hiç bir şey yok mudur? Tabii ki vardır. Bu durumda öncelikle operasyon öncesinde belirli bir süre diyet ve egzersiz programları uygulanmalıdır. Bu spor ve diyet programının operasyon sonrasında uygulanması, istenen görüntüye ulaşmada başarı şansını %100’e yakın bir orana çıkarabilir. Bu hastalara ihtiyaç halinde daha iyi görünüm için karın germe işlemi de uygulanabilmektedir.

Operasyon Sürecinde İzlenecek 7 Adım Nelerdir?

  1. Operasyon 3 saat kadar sürer.
  2. Bir gece hastanede kalınır.
  3. Bir ile 3 gün arası dren kalabilir.
  4. Başta 2 günde bir sonra 4 günde bir pansuman yapılması gerekir.
  5. 6 hafta sıkı korse giymeyi gerektirir.
  6. 10 gün sonra hasta işine başlayabilir .
  7. 4-6 haftada egzersizlere başlanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

newspaper templates - theme rewards