Geleceğin liposuction teknolojisi Vaser’in operasyon Fiyat analizi

Geleceğin liposuction teknolojisi VASER’in operasyon maliyet analizi
Gün gelecek geleneksel liposuction tümüyle yerini VASER liposuction’na bırakacaktır. Yorucu diyet ve egzersizlerden sonra istenmeyen yağlardan kurtulmak imkansız hale geldiğinde çözüm teknolojinin tıbba sunduğu bu müthiş buluş  olacaktır. Ancak, yine de VASER’i ile ilgili ile tüm gerçekleri bilmek gerekir.

VASER liposuction kullandığı ultrasonik enerji sayesinde diğer dokulara zarar vermeden istenmeyen yağ dokularını parçalar ama yağ hücrelerini öldürmez ve bu yağ dokuları dolgu olarak da kullanılabilinir. VASER liposuctionun özelliği, yağ dokusunu sinir, kan damarları ve bağ dokulardan ayırt edebilmesidir. Yenilikçi VASER teknolojisi, diğer önemli dokuları koruyarak yağ dokusundaki yağ hücrelerini ayrıştırır ve hızlı iyileşme süreciyle kusursuz sonuçlar sunar.

Günümüzde ne yazık ki herşeyin pazar şartları ile fiyatlandırılmaktadır. Tüketici ise fayda-maliyet ilişkisi içinde değerlendirmektedir. Hastalrımızın çoğu plastik cerrahi operasyonlarınn maliyetini değerlemdirmekte zorlıuk çekmektedirler. Özellikle teknoloji gerektiren operasyonlarda maliyeti değiştiren 8 faktörde toplanmaktadır..

 

  1. VASER cihazı; vaser cihazı 95-110 bin dolar aralığında satılımaktadır. Bu teknolojiyi üreten firma tektir ve muadili de yoktur. Bu durum fiyatlandırmanın geleneksel liposuction dan %25-40 daha fazla olmasına sebep olur. Bazı plastik cerrahlar da VASER liposuction cihazını yüklüce bir ücretle kiralamaktadırlar.

 

  1. Uygulama bölgesi ve sayısı; karın bölgesi, kollar, gıdı, erkek memesi, yan uyluklardır. Bu bölgelerin yağ ve bağ dokusu özellikleri değişiktir. Bu bölgelerde yapılacak işlemlerin işlemin kolaylığı veya zorluğu operasyon süresini, sonrasını ve iyileşme sürecini etkileyecektir. VASER lipoliz ile bağ dokusunun daha yoğun olduğu bölgelerde sonuç, iyileşme süreci daha iyi olacaktır ve geleneksel liposuction sonrası görülecek ekimoz ağrı ödem de en aza indirilecektir. Anatomic olarak bölgenin büyüklüğü ve sayısı operasyon anestezi şeklini değiştirip süreyi artıracaktır. Ama yine geleneksel yönteme göre daha fazla bölge ve yağ miktarı aspire (hatta 6000 gr) edilebilmektedir. Maliyeti yüksek olsa da niyahetinde hasta karlı olacaktır.

 

  1. Operasyon süresi; liposuction yapılacak bölgenin büyüklüğü, sayısı ve en önemlisi aspire edilecek yağ miktarı ile alakalıdır. Ameliyathane kullanım süresi ve tıbbi (cerrah, anestezi, teknisyen ve hemşire vs) olarak iş gücü artacaktır.

 

  1. Hastanın cinsiyeti; erkek hastadan yağ çıkarmak daha zordur ve yağ miktarkarı da daha çoktur. Bu sebeple daha fazla iş yükü ve süre gerektirir. Jinekomasti ve karın bölgelerinde belirgin olarak fiyatı artırdığı gibi operasyon sonrası konforu da çokça artmaktadır.

 

  1. Cerrahın deneyimi; her konuda olduğu gibi Vaser liposuctionda da bir öğrenme eğrisi vardır, ustalaştıkça Vaser liposuctionda sanat eserleri gibi sonuçlar çıkarmak mümkündür.

 

  1. Anestezi türü; genellikle genel anestezi uygulansa da küçük ve tek bölgede lokal anestezi uygulanabilinir (gıdı gibi).

 

  1. Operasyonun yapıldığı hastane; hastanelerin tıbbi ve otelcilik anlamında yeterli olmaları gerekmektedir. Bu anlamda verdikleri hizmete göre fiyatlarını belirler ve bu da Vaser liposuction operasyon fiyatını artırmaktadır.

 

  1. Korse kullanınımı; oprerasyon sonucu daha artırmak için kullanmak gerekir. Özellikle high-defination operasyonlarında özel korseler gerektirir bu da maliyeti yaklaşık 200 dolara kadar artırmaktadır.

 

GİTTİKÇE POPÜLERLEŞİYOR

ABD’de çok yaygın kullanılan bölgesel zayıflama yöntemi olmuştur. Ülkemizde yeni yeni polüler olmaktadır. ABD’de tek küçük alanlarda fiyat $2500’den başlamaktadır. Operasyonun fiyatı ödeme yapacak kliniğin veya hastanenin prestijine de bağlıdır. Prestijli kurumlar kesinlikle daha fazla ücret talep eder fakat daha mutavazi klinikler daha az ücret talep edebilirler. Ameliyat maliyeti kadar yukarıda belirtilen faktörlerin yanı sıra operasyonun zorluk derecesine bağlı olarak, $6.000 ile $10.000’a kadar bulabilir. Fiyatın tamamı peşin ödenebilidği gibi taksit yapma imkanı da olabilir.

Hasta bu yüksek maliyetlere rağmen; çok daha kısa iyileşme süreci, ameliyat sonrasında daha az ağrı, daha düzgün görünüm, sadece yağ dokusunda etki, bağ ve sinir dokularını, kan damarlarını etkilemez ve dolayısı ile daha konfor kazanmakta ve iş-güç kaybına uğramamaktadır. Bu sebeplerden dolayı konforu yüksek, sonuçları ideal olan bu operasyon için çoğu hastlarımız ücreti ikinci plana atmaktadırlar.

 

VASER LIPOSUCTiON OPERASYONU HAKKıNDA AYRıNTıLı BILGI IÇIN BIZI ARAMAKTAN ÇEKINMEYIN.

newspaper templates - theme rewards