Vaser liposuction ile jinekomasti tedavisi

JINEKOMASTI TOPLUMDA DÜŞÜNÜLDÜĞÜ KADAR NADIR GÖRÜLEN BIR RAHATSIZLIK DEĞILDIR

erkek memesinin aşırı gelişmesidir. Patalojik olmayan fizyolojik denilen yenidoğan dönemde, ergenlikte ve yaşlılıkta görülür.  Jinekomastinin yenidoğanda %60’ında anneden bebeğe geçen östrojen sayesinde olmaktadır. Ergenlik döneminde erkeklerin % 64’u bu durumu yaşamaktadırlar. Yaşlılıkta % 30 oranında görülmektedir. Jinekomastinin sebebi çoğu zaman bilinmektedir.

Memedeki büyüme ne kadar bir sürede gerçekleştiği, ağrı-duyarlılık olması, belirli bir ilaç kulanımı, kilo artışı veya kaybı, karaciğer hastalığı veya hipertiroidizm öyküsü varlığı araştırılmalıdır.  Ayrıca belirli sendromlar ve ya kanserlerin varlığı da araştırılmalır.

Jinekomasti hastalarında öyküsünde semptom yoksa hek bir araştırmaya gerek yoktur. Tedavisi cerrahidir ve cerrahi dışı bir tedavi seçeneği maalesef yoktur. Belirgin bir kitle yokluğunda (muayane ve ultrason ile tespit edilebilinir) liposuctiom uygunabilinir.  Özellikle yağ dokusu fazlalığı olanlarda çok daha faydalı olur. VASER liposuction özellikle meme gland dokusu ve fibröz dokusu olanlarda VASER liposuction daha faydalı olmaktadır. Çünkü istenmeyen görüntüyü azaltiği gibi gögüs kasları şekli korunmaktadır  Operasyon ortalama bir buçuk saat surer.  Hasta ertesi gün işine dönebilir. 3 hafta korse kullanımı önerilmektedir.

jikomasti

5 comments on “Vaser liposuction ile jinekomasti tedavisi”

 1. ayse cinnas Reply

  Merhaba
  Esim jinekomasti ameliyati olmak istiyor. Ameliyat oncesi ve sonrasi ile ilgili bilgi rica ediyorum
  tsk

 2. Selin Durak Reply

  Merhaba Hocam
  Esimin meme problemi bulunmakta. Ameliyattan ve iyiliesme suresinin uzunligu sebebiyle cekiniyor
  Ortalama iyilesme suresi nedir?
  Tesekkurler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

newspaper templates - theme rewards